Newcastle teki kovan tarjouksen huipputopparista
Kuva: Getty Images
Newcastle on tehnyt 24 miljoonan euron tarjouksen Napolin arvostetusta keskuspuolustajasta Kalidou Koulibalysta.
24-vuotias Senegalin maajoukkuepelaaja on ollut monen seuran tähtäimessä sen jälkeen, kun vakiinnutti paikkansa Napolin alakerrassa.
– Useamapi seura on tehnyt minusta tarjouksia, mutta Napoli on kieltäytynyt niistä, esimerkiksi Norwichin 19 miljoonan euron tarjouksesta, pelaaja kerto ranskalaislehti L’Equipelle.
Calciomercato.it-sivuston mukaan Newcastlen manageri Steve McLaren haluaa kiivaasti senegalilaisen joukkueeseensa. Eri asia on, suostuuko Serie A:n mestaruustaistelua käyvä seura myymään avainpelaajansa. Napoli on Italian liigassa kolmantena vain pisteen perässä johtavaa Interiä.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle