Jokerit jysäytti kolme jättihankintaa – Teemu Turunen paljasti syyn siirrolleen
Jokerit on tehnyt kolme nimekästä hankintaa.
Helsinkiläisseura tiedottaa, että hyökkääjä Teemu Turunen palaa kasvattajaseuraansa kolmevuotisella sopimuksella, kun taas puolustajien Matthew Caiton sekä Oliver Larsenin sopimukset ovat yksivuotiset.
Turunen, 30, saapuu Jokereihin SHL-seura Örebrosta. Turusella olisi ollut vielä vuosi voimassa olevaa sopimusta SHL-seuraan, mutta päätyi henkilökohtaisten syiden myötä palaamaan takaisin kotiin.
– Kesän aikana tuli ikävä sairaustapaus lähipiirissä, joten perheenä päätettiin, että nyt on paras palata Helsinkiin ja kotiin, hän taustoittaa ratkaisuaan Jokereiden sivuilla.
– Jokerit on mulle rakas seura. Hienoa, että sain tällaisen mahdollisuuden vielä näin myöhään kesällä. Tämä on kunnia-asia, hän jatkaa.
LUE MYÖS:
- Jokerit jysäytti kolme jättihankintaa – Teemu Turunen paljasti syyn siirrolleen
- Krista Tervo: surkea uutinen!
- Siirtomarkkinoilla jysähtää – Real Madrid tekemässä suomalaishankinnan
- Saga Vanninen: valtava muutos!
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa