Arjen Robbenin siirto Manchester Unitediin lähellä

Daily Starin mukaan Arjen Robbenin siirtyminen Manchester Unitediin tammikuussa on erittäin lähellä.
Robben on jäänyt Bayern Münchenissa pahasti Robert Lewandowskin varjoon, joten hän saattaa hyvinkin olla etsimässä enemmän vastuuta.
Lehden mukaan United on jo sopinut Robbenin kanssa siirron ehdoista. Robben pelasi Valioliigaa Chelseassa kaudet 2004-2007 ja saavutti kaksi liigamestaruutta. 31-vuotias hollantilaispelaaja on työskennellyt Unitedin luotsin Louis van Gaalin alaisuudessa Hollannin maajoukkueessa sekä Bayernissa 2009-2011.
Tällä kaudella Robben on ollut Bundesliigassa Bayernin avauskokoonpanossa vain kuusi kertaa, mutta tehnyt silti kolme maalia. Mestarien liigassa hän on pelannut neljässä ottelussa vain 35 minuuttia Arsenalia vastaan, mutta teki silloinkin maalin. Viime perjantaina hän osui Hollannin paidassa kahdesti, kun joukkue kukisti harjoitusottelussa Walesin 3-2.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin
- Florida voitti Stanley Cupin
- George Russell Montrealin voittaja – Lando Norrisilta kallis virhe
- Florida nousi voiton päähän mestaruudesta
- George Russell aloitti vahvimmin Montrealissa
- Edmonton tasasi finaalisarjan
- Max Verstappenia uhkaa kisarangaistus
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Oho – Huuhkaja-pelaajan tyttöystävä on melkoinen kaunotar!
- Teemu Selänne jyrähti Leijonien homokohusta – osa somekansasta sekosi: ”Ei Jenkeissä asuvana…”
- Pekka Rinne, pitääkö legenda paikkansa, saitko NHL-varauksen alkulämmittelyn perusteella? – ”Ei se varmaan ihan totta ole”
- Seiska: Tämän 25-vuotiaan parturi-kampaajan luona Jere Karalahti nykyään yöpyy – kuva
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin
- Florida nousi voiton päähän mestaruudesta
- Huolestuttavaa? – Patrik Laineella ongelma samassa polvessa, joka hajosi 2014
- Peter Ahola valaisee mitä tekee joukkueen GM
- Edmonton tasasi finaalisarjan
- Kuningas Jari Litmanen arvioi: ”Messi saattaa pelata viimeisen pelinsä Barcasssa”