Pomonsa haukkunut KHL-pakki löysi uuden työnantajan

Kahdella edellisellä kaudella KHL-pakkien pistepörssin vienyt Kirill Koltsov jatkaa uraansa Torpedossa.
Koltsov ja Nizhnekamskilaisseura ovat tehneet loppukauden kattavan diilin.
Koltsovin hermot pettivät pahemman kerran marraskuun lopussa, kun hän haukkui nyt jo entisen seuransa eli Salavat Julajev Ufan GM Leonid Vaisfeldin, joka ei antanut julkisuuteen kovinkaan mairittelevia kommentteja pelaajasta.
– Hän tuli seuraan sellaisella ylimielisyydellä kuin olisi voittanut muka Gagarin Cupin, vaikka paras saavutus on Avtomobilistin vieminen pudotuspeleihin, tykitti Koltsov.
– Toivottavasti Ufa ei anna olla hänen pitkään seurassa. Hän ei tule ikinä saavuttamaan sellaisia tuloksia kuin mitä saavutti hänen edeltäjänsä Oleg Gross.
Torpedo tiedotti samalla, että saksalaishyökkääjä Felix Schützin sopimus on purettu yhteisellä suostumuksella.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon