Liverpoolin lasinilkka palasi harjoituksiin – kestäisikö jopa pelaamista?

Hyökkääjä Daniel Sturridge on palannut Liverpoolin harjoituksiin. 26-vuotias Sturridge on pelannut viimeksi joulukuun alussa.
Jatkuvista loukkaantumisista kärsinyt – mutta kiistatta äärimmäisen lahjakas – Sturridge on pelannut vain 106 minuuttia sen jälkeen, kun Jürgen Klopp tuli seuran manageriksi.
Sturridge palasi harjoituksiin keskiviikkona ja Klopp on sanonut, että hänellä kestää 10-12 päivää päästä pelikuntoon. Tosin aiemmin Klopp on julkisestikin epäillyt, onko Sturridgen kipukynnys liian matala.
Liverpool kaipaisi kiivaasti tehoja hyökkäykseensä, sillä se on valahtanut Valioliigassa jo kahdeksanneksi, eikä ole tehnyt maaliakaan kolmeen viime otteluun. Sturridge on tehnyt urallaan Liverpoolille 45 maalia, mikä on peliminuutteihin suhteutettuna liki maali per peli.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa