Jose-sedällä on taas asiaa: ”Lopettakaa Kanen filmaamisesta puhuminen, on joukkueita, joiden pelaajat kaatuvat puhalluksestakin”
Kuva: Getty Images
Harry Kane joutui taas myrskyn silmään, kun kohu miehen saamasta – tai puhujasta riippuen – kalastamasta rangaistuspotkusta sunnuntaina Brightonia vastaan yltyi melkoiseksi sodaksi sosiaalisessa mediassa.
Oli tuomiosta sitten mitä mieltä tahansa, on Tottenham-manageri Jose Mourinho kantansa päättänyt.
– Miksi Tottenhamista taas puhutaan? Puhukaa Manchester Unitedista, puhukaa Manchester Citystä, puhukaa Chelseasta, Mourinho puhisee.
– Mutta te puhutte Harry Kanesta, joka oli maalintekopaikassa pallon kanssa, ja jonka Adam Lallana erittäin holtittomasti taklasi.
Mourinho ei säästellyt kipakkaa kieltään Sky Sportsille antamansa lausunnon päätteeksikään.
– Te puhutte aina siitä, että Harry Kane filmaa. Sanon teille, että on joukkueita, joiden pelaajat kaatuvat puhalluksestakin. Älkää siis tulko puhumaan minulle Harry Kanesta tämän yhteydessä, Jose Mourinho paukuttaa.
Sarjakolmonen Tottenham pelaa seuraavaksi kotiottelun West Bromwichia vastaan. Näet ottelun isänpäivänä V Sportilta tai Viaplaystä klo 14.00 alkaen.
LUE MYÖS:
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- Carolina finaaliin – Montreal lomille
- Ranskan avoimiin uusi valtias