Tshekki tuskaiseen voittoon Italiasta

Tshekin peli MM-Minskissä ei ole vakuuttanut, eikä kovin korkeita tyylipisteitä putoa keskiviikon ottelustakaan, vaikka tuloksena oli ensimmäinen voitto varsinaisella peliajalla Italian kaaduttua lukemin 2-0.
Tshekki hallitsi ottelua lähes mielin määrin, mitä kuvastaa laukaisutilasto 37-11. Etenkin ensimmäinen erä oli yksipuolista vyörytystä kohti Daniel Bellissimon vartioimaa Italian maalia, mutta kuparisen rikkoutumista saatiin odottaa toiseen erään.
Tshekin päästi piinasta viimein Jiri Sekac toisen erän alkuminuuteilla, mutta ratkaisevaa niittiä saatiin odotella. Lopulta ajassa 55.34 Jaromir Jagr nousi jälleen kerran ratkaisijan rooliin ja lopetti Italian pyristelyt 2-0-osumallaan.
Voitolla Tshekki kohenteli selvästi asemiaan taistelussa puolivälieräpaikoista.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Veikkausliigalegenda joutui lopettamaan vasten tahtoaan – ”Niin kuin avioliitto, niin tarvitsee kaksi, että se toimii”
- Suomalaislupaus säväytti Tallinnan maailmancupin sprintissä
- Miro Heiskanen ylsi harvinaiseen saavutukseen – Patrik Laine loistaa sentterinä
- Suomen joukkue Salpausselälle valittu – Iivo Niskanen ja Krista Pärmäkoski mukana
- Aleksander Barkovista Florida Panthersin kaikkien aikojen pistemies
- Lukas Hradecky torjui Bayernin kumoon – kärkipaikka vaihtui Bundesliigassa
- Red Bullin dominointi jatkuu – Sergio Perez ajoi voittoon
- Suomalaisvahdeilla synkkä ilta NHL:ssä
- Patrik Laine ja Kasperi Kapanen maalasivat
- Suomalaisilla loistopäivä Falunissa: Kerttu Niskanen voittoon, Perttu Hyvärinen ja Ristomatti Hakolalta loistohiihdot