Tshekki tuskaiseen voittoon Italiasta

Tshekin peli MM-Minskissä ei ole vakuuttanut, eikä kovin korkeita tyylipisteitä putoa keskiviikon ottelustakaan, vaikka tuloksena oli ensimmäinen voitto varsinaisella peliajalla Italian kaaduttua lukemin 2-0.
Tshekki hallitsi ottelua lähes mielin määrin, mitä kuvastaa laukaisutilasto 37-11. Etenkin ensimmäinen erä oli yksipuolista vyörytystä kohti Daniel Bellissimon vartioimaa Italian maalia, mutta kuparisen rikkoutumista saatiin odottaa toiseen erään.
Tshekin päästi piinasta viimein Jiri Sekac toisen erän alkuminuuteilla, mutta ratkaisevaa niittiä saatiin odotella. Lopulta ajassa 55.34 Jaromir Jagr nousi jälleen kerran ratkaisijan rooliin ja lopetti Italian pyristelyt 2-0-osumallaan.
Voitolla Tshekki kohenteli selvästi asemiaan taistelussa puolivälieräpaikoista.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä
- CHL:ssä toinen peliviikko edessä
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa