TPS:n urheilujohto: ”Hän tuo voittamisen kulttuuria”

TPS on julkaissut jälleen uuden hankinnan. Turkulaisseura teki vuoden sopimuksen ruotsalaisen Oliver Bohmin kanssa. Kokenut Bohm on pelannut Ruotsin pääsarjan, SHL:n, kaukaloissa 438 ottelua, joten kokemusta tulee 28-vuotiaan entisen Frölundan ja Växjön pelaajan myötä roimasti.
– Saimme isokokoisen puolustajan, jonka vahvuus on nimenomaan puolustuspelaamisessa. Oliver tuo meille puolustusosaamista ja voittamisen kulttuuria. Hän on pelannut urallaan suuren määrän kovia pelejä Frölundan ja Växjön paidassa ja hän tietää, mitä menestymisen eteen täytyy tehdä, kertoi TPS:n pelaajatarkkailija Tomi Kallio seuran verkkosivuilla.
Bohm on vaikuttunut mahdollisuudesta pelata Turussa.
– Olen saanut TPS:n visiosta todella hyvän vaikutelman. En voisi olla enempää innostuneempi tulevasta kaudesta! Tuntuu hienolta päästä pelaamaan Gatorade Centeriin ja auttamaan TPS:ää eteenpäin, Bohm kertoi TPS:n sivuilla.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa