Miksei Pertti Alaja ole Huuhkajien mukana Ukrainassa?

Huuhkajat päättää syksyn MM-karsintaurakkansa lauantaina Ukrainan vieraana Odessassa, mutta Palloliiton puheenjohtajaa Pertti Alajaa ei poikkeuksellisesti nähdä paikan päällä ottelussa.
Alaja selvittää syyn Palloliiton Huuhkaja-TV:n Huu-studiossa, eikä kyse ole mitään kannanotosta Huuhkajien otteiden suuntaan.
– Surullista etten voi olla siellä. Asia on niin, että yksi jalkapalloilumme suurmiehistä, Jaakko Lempinen, menehtyi lokakuussa. 15 vuotta maajoukkueen huoltajana toimineen Jaskan ponnistukset jalkapallon parissa kestivät kaikkiaan 60 vuotta monissa tärkeissä tehtävissä, ensin pelaajana ja sitten muun muassa erittäin menestyksellisesti Palloilukeskuksen toimitusjohtajana, Alaja kertoi.
– Olen lauantaiaamupäivällä kunnioittamassa Jaskan muistoa ja saattamassa häntä haudan pohjalle. Sitten kaikki jännitämme illan ottelua. Päivä on erittäin tunteellinen.

TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueille hyvä arpaonni eurocupeissa
- Scottie Scheffler The Openin valtias – Oliver Lindellille loistava sijoitus
- Oliver Lindell loistavissa asemissa The Openin päätöskierrokselle
- Oliver Lindell eteni upeasti jatkoon The Openista
- HJK esitti uskomattoman nousun Konferenssiliigassa
- NHL:n otteluohjelma on julkaistu
- NHL-kausi alkaa kolmella ottelulla
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä