Markku Kanerva kertoi syyt Huuhkajien murskatappioon Puolassa – ”Koppi on nyt täynnä pettyneitä miehiä”

Huuhkajien päävalmentaja Markku Kanerva oli vakavana Puolan Gdanskissa kärsityn 1–5-tappion jälkeen.
– Vastustaja oli parempi joka osa-alueella ihan perusasioissa: syöttötyöskentelyssä, kaksinkamppailuissa, fyysisellä puolella, hän sanoi V Sportin haastattelussa ottelun jälkeen.
– Koppi on nyt täynnä pettyneitä miehiä ja aikamoinen selkäsauna tämä oli. Saimme kuitenkin myös vastauksia osin niihin kysymyksiin, joihin niitä vastauksia haettiinkin ja vähän myös säästelimme tiettyjä pelaajia tulevaa varten.
Huuhkajat kohtaa sunnuntaina 11.10. UEFA Nations Leaguen ottelussa Olympiastadionilla Bulgarian ja silloin jaossa on jälleen pisteitä.
Suomen ottelut näet V Sportin urheilukanavalta, Viaplaystä sekä Viafree -palvelusta.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi