Markku Kanerva debytoi uudessa roolissa perjantaina
Huuhkajien päävalmentaja Markku Kanerva nähdään perjantaina ensimmäistä kertaa Ruudun studiossa Veikkausliigan asiantuntijana.
Ruudun studio pureutuu erityisesti perjantain KTP-KuPS-otteluun. Studioisäntänä toimiva Tero Karhu odottaa mielenkiinnolla Huuhkaja-luotsin antia lähetykseen.
Karhu odottaa mielenkiintoista keskustelua asiantuntijoiden kanssa.
– Alustavia nuotteja on käyty läpi tuotantopalaverissa, mutta minua kiinnostaa tosi paljon ”Riven” näkemykset moneen asiaan. Itse KTP-KuPS-peliin on kiva kuulla, miten Rive näkee KTP:n kehitysaskeleet viimeisen kahden vuoden aikana. Ja tällä kaudella. Venetsia-yhteistyö ja ketä yksilöitä hän nostaa sieltä esiin, Karhu kertoo Suplan Veikkausliiga-podcastissa.
– Ja KuPS:sta. Jasse Tuominen, siellä on Urho Nissilä, paljon mielenkiintoisia pelaajia. Minkälaisia näkemyksiä Rivellä on heistä. Ja ylipäätään. Meillä on studiomatsina KTP-KuPS, mutta me puhumme ylipäätään suomalaisesta futiksesta eri vinkkeleistä.
Suplan tuorein Veikkausliiga-podcast on kuunneltavissa täältä.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Viaplay Talvi starttaa Vuokatin Suomen Cupilla
- Liverpoolin tuskalle jatkoa – nyt tuli lähtöpassit cupista
- Toronto nousi voiton päähän World Seriesin voitosta
- Leevi Meriläinen loisti Ottawan maalilla
- Lando Norris nousi MM-sarjan kärkeen
- Liverpoolille jälleen tappio
- Baseballin World Series alkoi Toronton komennossa
- KuPS haki tasapelin Konferenssiliigassa
- KuPS matkaa Konferenssiliigassa Islantiin
- Suomalaiskaksikolle kauden avausmaalit NHL:ssä