Manun uusi hankinta povaa Mourinholle jatkoa seurassa – ”Toivottavasti teen töitä hänen kanssaan vielä pitkään”
Manchester Unitedin kesän kallein hankinta, brasilialainen Fred antoi Sky Sportsin haastattelussa ennakkonsa ensi viikon maanantaina pelattavasta Man United-Tottenham -ottelusta.
– Tämä on todella tärkeä peli. Tällä viikolla olemme keskittyneet huimasti, ja haluamme näyttää faneille parastamme, Fred kertoo.
Fred avasi haastattelussa suunsa myös Jose Mourinhon tilanteesta joukkueen valmentajana. Fred kertoo, että mitään ongelmaa ei ole pelaajien ja valmentajan välillä.
– Olen todella iloinen, että saan kehittyä Jose Mourinhon kanssa. Hän on loistava persoona, sekä hän haluaa aina kommunikoida joukkueen kanssa. Jose aina auttaa asioissa, joita pitää tehdä kentällä. Toivottavasti teen hänen kanssaan töitä vielä pitkään, Fred päättää.
Lähde: Sky Sports
LUE MYÖS:
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa
- Manchester United voitti Valioliigan tapaninpäivän ottelun
- Suomen joukkueet Tour de Skille ja Keski-Euroopan mäkiviikolle nimetty
- Nuorille Leijonille synkkä ilmoitus MM-kisojen alla
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Kihlattu valmentajana ladulla ja elämässä: Vilma Ryytyn salaisuus huipulle nousuun paljastui
- Jukka Jalonen paljasti MTV:lle – tekemässä lähtöä Italian peräsimestä
- Joulunajan huippu-urheilukattaus Viaplayssa: NHL:n ja Valioliigan huippumatsit, Tour de Ski & dartsin MM-kisat