Manchester United valmis tarjoamaan supersumman Euroopan kovimmasta maalipyssystä

Daily Mailin mukaan Manchester United on valmis tarjoamaan Dortmundille kesällä huikeat 90 miljoonaa euroa maalitykki Pierre-Emerick Aubameyangista.
United on kärsinyt koko kauden valtavista maalinteko-ongelmista, jotka olisi saatava ratkaistuksi. Gabonin maajoukkueen supertähti toisi todennäköisesti korjauksen tähän ongelmaan.
United on tehnyt 26 Valioliigan ottelussa tällä kaudella vain 33 maalia, kun taas Aubameyang on iskenyt yksin Bundesliigassa Dortmundille jo 27 maalia.
Lehden tietojen mukaan Unitedin johtokunta on jo päättänyt tarjota gabonilaisesta huiman summan. Unitedin puheenjohtaja Ed Woodward kertoi aiemmin tällä viikolla, että kesän siirtokassaan on varattu ainakin 160 miljoonaa euroa uusiin hankintoihin.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon