Cristiano Ronaldolla yllätysvaihtoehto siirrolle – ”Hän haluaa päättää uransa missä sen aloittikin”

Cristiano Ronaldo jää Real Madridiin? Vai lähtee? Vai lähtee vain siinä tapauksessa, että Real Madrid hankkii Neymarin? Ja jos lähtee, palaa Manchester Unitediin?
Spekulaatiot pyörivät villinä ja monissa niistä on varmasti totta ainakin siteeksi. Ronaldon läheinen ystävä ja entinen joukkuekaveri Miguel Paixao oli alun perin käynnistämässä spekulaatioita CR7:n paluusta Manchester Unitediin ja menee nyt vielä pidemmälle.
Kaksikko pelasi aikanaan yhdessä Sporting Lissabonin nuorten joukkueessa ja Paixao vihjaa, että Ronaldo saattaa vielä palata tuttuun paitaan vanhoilta ajoilta. Paixaolta kysyttiin vastikään palkintojenjakotilaisuudessa, jossa hän oli vastaanottamassa palkintoa Ronaldon puolesta, onko uran päättäminen Sportingissa Ronaldon osalta suunnitelmissa.
– Jos se vain on mahdollista, hän haluaisi tehdä niin, Paixao sanoi portugalilaislehti Recordin mukaan.
– On totta, että hän puhuu siitä. Itse asiassa hän pyysi itse minua sanomaan sen täällä. Mahdollisuus on olemassa.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi