Bullsin tähdet LaVine ja Markkanen löysivät toisensa: ”Kahden kesken tappavaa”

Chicago Bulls päätti kolmen ottelun mittaisen tappioputkensa voittoon Sacramentossa, kun Bulls päihitti Kingsin korilukemin 113-106.
The Finnisher nakutti 20 pistettä ja otti 7 levypalloa. Hän upotti pelitilanneheittonsa 6/12, joista kolmoset 4/8. Markkanen pussitti jokaisen neljästä vapaaheitostaan. Markkanen tilastoi myös yhden syötön.
– Sitä on odotettukin. Olemme rohkaisseet häntä. Hän pelasi upean pelin. Hänen täytyy pelata noin koko ajan, hän pystyy siihen, Bullsin tähtipeluri Zach LaVine toteaa NBC:n haastattelussa.
Bullsin suurimmat tähdet Markkanen ja LaVine päättivät pelata Sacramentossa vähän enemmän kahdenkeskistä hyökkäyspeliä.
– Minä ja hän aloimme tehdä hieman enemmän kahden miehen pelijuttuja, vaikka se rikkoi hieman hyökkäyspeliämme. Kahden miehen peli meidän kahden kesken on tappavaa, koska jos he tuplaavat minua puolustuksessa, jää mahtava heittäjä vapaaksi. Olen innoissani, LaVine toteaa.
Kolmen peräkkäisen vierasottelun jälkeen Bulls palaa kotikentälleen United Centeriin, kun keskiviikon ja torstain välisenä yönä joukkue saa vieraakseen Memphis Grizzliesin.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi