UFC:n megaottelu peruttu! – Fanit saavat haluamansa: ”Emme odota häntä”

Vapaaottelun UFC:n keskisarjan titteliotteluksi tarkoitettu megakamppailu hallitsevan mestarin Michael Bispingin ja Georges St-Pierren (kuvassa) välillä on peruttu. UFC-pomo Dana White on vahvistanut asian FOX Sports Australian ”UFC Fight Week” -ohjelmassa.
– Sovimme GSP-ottelusta (Georges St-Pierre) ja järjestimme lehdistötilaisuuden. Sen (ottelun) oli tarkoitus tapahtua heinäkuussa. Michael Bispingin on nyt kuitenkin puolustettava titteliään. Emme odota GSP:tä.
Fanit hämmästelivät alun perin, miksi paluun pitkän tauon jälkeen tehnyt ex-mestari St. Pierre pääsee heti titteliotteluun, eikä mahtivireessä oleva Yoel Romero saa mahdollisuutta. Nyt kannattajat ovat saamassa haluamansa.
– (Yoelin) ei tarvitse kertoa, miksi hän ansaitsee mahdollisuuden titteliin. Hän ansaitsee sen ehdottomasti. Hän on seuraavana jonossa ja ykköshaastaja, jatkoi White.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa