Steven Gerrardin päätös jatkosta vasta kesän mittaan
Kuva: Getty Images
Englannin putoamisen MM-jatkopeleistä varmistuttua alkoi heti pyöriä huhumylly sen suhteen, että kapteeni Steven Gerrard jättää maajoukkueen.
Gerrardin odotettiin mahdolliset ilmoittavan vetäytymisestään edustustehtävistään jo ennen alkulohkon päätösottelua Costa Ricaa vastaan, mutta toisin kävi.
– Ei pidä paikkaansa että ilmoittaisin yhtään mitään seuraavan viikon aikana, Gerrard sanoi SkySportsin mukaan.
– Luulen että tarvitse enemmän aikaa. Puhuin managerin kanssa [sunnuntaina] aamulla ja pyysin häntäkin miettimään tulevaisuuttani, mutta en missään nimessä aio hosua minkään päätöksen kanssa. En tunne että nyt on oikea aika tehdä päätös tai viikon päästäkään.
Gerrardin mukaan päätös venyy ainakin hänen lomansa yli. Tiistain Costa Rica -ottelussa hän aloittaa joka tapauksessa vaihtopenkillä – tämän manageri Roy Hodgson vahvisti jo sunnuntaina.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Manchester United köysissä brittikenttien 53:nneksi ”parhaan” joukkueen kanssa
- Jordanin Jäljillä: Video – suomalaispelaajalle dramaattinen tappio
- Anaheim-kapteenilta upeaa heittäytymistä – fani sai kuulla tulevan esikoisensa sukupuolen uskomattomalla tavalla!
- Dopingkäryt jatkuvat: Nyt kärähti keihään hopeamitalisti!
- HJK:lle massiivinen takaisku ennen Mestarien liigan elintärkeää ottelua – luottopelaajan kausi ohi!
- Huuhkajat hurjina maailmalla
- IL: SM-liigan entiselle maalikuninkaalle tylyt lähtöpassit
- Liiga ottaa käyttöön uuden sinisen kypärän jo perjantaina – Tätä se tarkoittaa!
- Suomalaisilla karmaiseva kauden startti
- Virtanen uskoo Norjan kaatuvan – ”pystymme voittamaan”