”Perfect line” täysin pitelemätön – Bruins tasoitti voitot
Boston Bruins hävisi kaksi ensimmäistä pudotuspeliotteluaan Carolinalle ja joukkueen tilanne näytti vähintään haastavalta. Kun pudotuspelit siirtyivät Bostoniin, joukkueen valmennus sai idean: ”mitä jos laitettaisiin yksi viime vuosien parhaista ketjuista tuttuun muotoon”?
Näin tehtiin, ja nimellä ”Perfect line” tunnettu ketju palasi siihen, mihin joskus jäi. Ykkösketju oli vahva jo ensimmäisessä Bostonissa pelatussa ottelussa, mutta sunnuntain toisessa pelissä ryhmä oli pitelemätön.
Boston voitti ottelun lukemin 5-2 ja tilastot olivat yksitoikkoista luettavaa: Brad Marchand teki tehot 2+3, David Pastrnak 1+1 ja Patrice Bergeron lukemat 1+2. Eli yhteensä kymmenen tehopistettä samalle ketjulle. Carolinan suomalaiset jäivät tällä kertaa ilman pistemerkintöjä.
Ottelusarja on tasatilanteessa 2-2. Elisa Viihde Viaplay ja V-sport -kanavat näyttävät kaikki pudotuspelit suorina lähetyksinä.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi