Nyt tarvitaan Pukki-partya – vain voitto kelpaa

Norwichilla alkaa olla viimeinen mahdollisuus tarttua säilymisoljenkorteen. Valioliigan jumbojoukkue kohtaa sunnuntaina vieraskentällä alavireiden Leedsin ja panokset ovat hurjat. Jos Norwich häviää, alkaa putoaminen olla selvä. Jos taas voittaa, toivoa on tarjolla aivan uudella tavalla.
Teemu Pukki on ollut täysin korvaamaton pelaaja Norwichille tälläkin kaudella. Joukkue on tehnyt kokonaisuudessaan vain 17 maalia koko kaudella, näistä Pukki kahdeksan. Kun lisätään vielä muutama syöttö sekä alustus, koko hyökkäyspeli on rakentunut kotkalaisen varaan.
Pukin tehojen lisäksi avainasemassa on Norwichin puolustaminen, erityisesti erikoistilanteissa. Niissä joukkue on ollut viime aikoina surkea. Ryhtiliikkeen on oltava huomattava, sillä muuten Leeds menee menojaan ja Norwich voi alkaa keskittyä ensi kauden suunnitelmiin – vaikka pelejä on vielä kohtuullisen paljon jäljellä.
Valioliigassa pelataan kello 16.00 Leeds-Norwich -ottelun lisäksi neljä muuta kamppailua. Myrskynsilmässä oleva Chelsea kohtaa kotonaan Newcastlen, Everton Wolverhamptonin, Southampton Watfordin ja West Ham Aston Villan. Kello 18.30 alkavassa ottelussa ovat vastakkain Arsenal ja Leicester.
Elisa viihde Viaplay ja V Sport -kanavat seuraavat Englannin Valioliigan jokaisen ottelun suorina lähetyksinä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin
- Florida voitti Stanley Cupin
- George Russell Montrealin voittaja – Lando Norrisilta kallis virhe
- Florida nousi voiton päähän mestaruudesta
- George Russell aloitti vahvimmin Montrealissa
- Edmonton tasasi finaalisarjan
- Max Verstappenia uhkaa kisarangaistus
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Oho – Huuhkaja-pelaajan tyttöystävä on melkoinen kaunotar!
- Seiska: Tämän 25-vuotiaan parturi-kampaajan luona Jere Karalahti nykyään yöpyy – kuva
- Teemu Selänne jyrähti Leijonien homokohusta – osa somekansasta sekosi: ”Ei Jenkeissä asuvana…”
- Florida nousi voiton päähän mestaruudesta
- Pekka Rinne, pitääkö legenda paikkansa, saitko NHL-varauksen alkulämmittelyn perusteella? – ”Ei se varmaan ihan totta ole”
- Peter Ahola valaisee mitä tekee joukkueen GM
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin
- Edmonton tasasi finaalisarjan
- Ei sekuntiakaan peliaikaa – Stanley Cup -sormus sormeen
- Entinen UFC-ottelija tyrmättiin nyrkkeilykehässä – kuoli saamiinsa vammoihin