Nico Rosbergille rajuja syytöksiä Mercedes-vuosista! – Saksalaiskuski avautui

Brittilehti Daily Mail väitti viime viikolla Mercedes-pomo Toto Wolffin todenneen, että Nico Rosberg oli eräänlainen riidankylväjä tallissa viime vuosina.
Viime vuoden maailmanmestaruuteen uransa päättänyt saksalainen on vastannut väitteisiin uutistoimisto DPA:n haastattelussa.
– Tiedän, mitä Toto ajattelee minusta oikeasti, joten en välitä, mitä joku englantilainen lehti kirjoittaa.
Rosbergilta on tiedusteltu myös Lewis Hamiltonin viimeisten viikkojen kommenteista. Mercedes-kuski on muun muassa ylistänyt nykyistä tallikaveriaan Valtteri Bottasta ja kehunut nykyisen tallikaverinsa asennetta. Jotkut ovat tulkinneet sen Rosbergin kritisoimiseksi.
– Välillä luen, mitä on Internetissä. Se luku on kuitenkin loppu minun elämässäni. Se on hauskaa, koska se ei vaikuta minuun enää. Olen voittanut taisteluni. Toivottavasti voimme nauraa vielä yhdessä joku päivä, kommentoi Rosbert Bild am Sonntagille.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi