NHL-suomalaislupauksesta lupaava arvio – ”Älkää menkö shokkiin”

Teuvo Teräväinen on ainoa suomalaispelaaja, jonka NHL:n virallinen sivusto arvioi mahdolliseksi läpimurtopelaajaksi tulevalla kaudella.
NHL.com on listannut kahdeksan potentiaalista läpimurtopelaajaa ja Teräväinen on tässä sakissa: Chicagossa uskotaan, että Teräväinen on valmis tekemään läpimurtonsa. Osviittaa saatiin jo viime kauden pudotuspeleissä, joissa suomalaishyökkääjä auttoi Chicagon mestaruuteen – vyölle kertyi 10 tehopistettä 18 matsissa.
NHL-sivusto jatkaa, että Teräväinen voi pelata sekä keskellä että laidassa. Todennäköisesti Teräväinen aloittaa Chicagon kolmosketjun sentterinä nokkimisjärjestyksessä Jonathan Toewsin ja Artem Anisimovin takana.
– Mutta älkää menkö shokkiin, jos Teräväinen nappaa nopeasti itselleen vasemman laiturin paikan ensimmäisestä tai toisesta ketjusta, päättää jutun kirjoittanut NHL-asiantuntija Dan Rosen.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Meininki kuin Salatuissa elämissä! – Seiska: Suomalainen NHL-tähti iski exänsä isosiskon!
- Suomalainen NHL-tähti jätti fitnessmallirakkaansa neljän vuoden yhdessäolon jälkeen – ”Oliko vika minussa?”
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- Seiska: Jere Karalahti nukkuu jo yönsä uuden rakkaansa vierellä – tässäkö vahvistus? Katso kuva
- Video: Peter Enckelman muistetaan tästä maalista – näin hän itse kommentoi tapausta nyt!
- Esa Tikkanen poisti jännityksen: ”Me ollaan hiiriä, ne on kissoja”
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- Hillittömät hinkit! Suomessa loistanut urheilijakaunotar avautui – ”Ihan kuin olisin maan ainoa isotissinen”
- Kommentti: Turhauttavaa, Marjamäki, turhauttavaa!
- ”Liian isot tissit!” – Tämä superseksikäs kehätyttö väittää saaneensa kenkää liian uhkeiden muotojensa vuoksi