Mikko Koskisen virhe kostautui – valmentajalta tulikivenkatkuista palautetta

NHL:ssä päästiin pelaamaan viime yönä yksi ottelu, kun New York voitti Edmontonin 4-1.
Ottelussa huomio kiinnittyi Edmonton-vahti Mikko Koskiseen, jonka karkea virhe oman maalin takana lahjoitti Rangersin avausmaalin.
Jos et näe upotusta, voit katsoa sen täältä.
– Maalivahtimme ei ollut kovin hyvä emmekä saaneet tarpeeksi kiekkoja verkkoon päästäksemme takaisin peliin, Edmontonin päävalmentaja Dave Tippett aloitti Koskisen ruoskinnan.
Kun hän pääsi vauhtiin, niin hän antoi vielä palaa.
– Se oli brutaali moka. Mitä pitäisi tehdä? Sanotaan niin kuin asiat ovat. Me pelasimme hyvin. Se oli brutaali moka, Tippett manasi.
NHL:n viime yön tulos:
Rangers-Edmonton 1-4
Kaikki NHL-ottelut ovat katsottavissa Elisa Viihde Viaplay -palvelussa sekä lähes kaikki myös V sport -kanavilla. Suorien lähetysten lisäksi luvassa on kotimaiset studiolähetykset viikoittain, parhaimmillaan jopa kahtena päivänä viikossa. Studioissa nähdään otteluanalyysien lisäksi myös ainutlaatuisia haastatteluita, joissa ääneen pääsevät kauden aikana niin kotimaiset kuin kansainvälisetkin supertähdet.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa