KalPa-valmennus jatkaa seurassa kevääseen 2020 saakka – ”Tämä on hieno luottamuslause koko valmennusnelikolle”

KalPa tiedottaa solmineensa jatkosopimukset päävalmentaja Sami Kapasen, valmentaja Marko Tuomaisen, videovalmentaja Atte Kinnusen sekä maalivahtivalmentaja Jarkko Rissasen kanssa. Nelikko jatkaa seurassa kevääseen 2020 saakka. Kaikilla heistä oli optio kaudesta 2019-2020.
Päävalmentaja Kapanen on mielissään jatkosta.
– Hienoa, että päästään viemään tämä kolmen vuoden projekti suunnitellusti maaliin saakka. Tämä on hieno luottamuslause myös koko valmennusnelikolle ja tiedämme, että olemme oikealla tiellä. Nyt voimme ryhmänä keskittyä entistä paremmin jokapäiväiseen tekemiseen, Kapanen toteaa seuran tiedotteessa.
Myös seurajohto on tyytyväinen.
– Valmennustiimimme on sekoitus erilaista osaamista ja olemme olleet erittäin tyytyväisiä koko nelikon toimintaan. Koko asiaa on tarkasteltu enemmän tekemisen kautta ja tulos on aina seurausta hyvästä tekemisestä arjessa, KalPa Hockey Oy:n toimitusjohtaja Toni Saksman sanoo.

Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 euroa käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Ilves sai paikan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Aleksander Barkov voitti kaksi arvostettua palkintoa
- Oscar Piastri vankisti johtoaan MM-sarjassa
- Oscar Piastri paalulle
- Rallicross mukaan Viaplayn urheilutarjontaan
- Kasperi Kapanen sinetöi Edmontonin finaalipaikan
- Florida jyräsi finaaliin