Jose Mourinhon ”nöyryyttämälle” pelaajalle huonoja uutisia
Kuva: Getty Images
Manchester Unitedin belgialainen keskikenttäpelaaja Marouane Fellaini oli sivussa lauantaina, kun United kaatoi Huddersfieldin 2-0 Valioliigassa.
Ottelun jälkeen punapaitojen manageri Jose Mourinho vahvisti, että Fellaini meni lauantaina polvileikkaukseen ja on sivussa ainakin maaliskuun loppupuolelle asti.
Samalla vahvistui syy siihen, miksi Fellaini pelasi viikko sitten niin vähän Tottenhamia vastaan. Hänet vaihdettiin kentälle 63. minuutilla ja otettiin vaihtoon vain seitsemän minuuttia myöhemmin.
Monet ehtivät jo ajatella Mourinhon nöytyyttäneen Fellainia. Siitä ei kuitenkaan ollut kyse, vaan siitä, että pitkänhuiskea afropää loukkaantui pahasti Spurs-tappiossa.
Näin ollen Fellainia ei nähdä myöskään ManUn paidassa Mestarien liigan neljännesvälieräparissa Sevillaa vastaan.
Jos alla oleva twiitti ei aukea, katso se täältä.
Fellaini ruled out until end of March after undergoing surgery this morning on external meniscus, according to Mourinho #mufc
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- KuPS haki tasapelin Konferenssiliigassa
- KuPS matkaa Konferenssiliigassa Islantiin
- Suomalaiskaksikolle kauden avausmaalit NHL:ssä
- Suomalaisnuorukaiset vahvoina NHL:ssä
- Max Verstappenin liito jatkuu – McLarenit pulassa
- Manchester United kaatoi Liverpoolin
- Kevin Lankinen torjui Vancouverille voiton
- Sebastian Ahon tehovireelle jatkoa
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – NHL, Valioliiga ja F1 vahvasti esillä
- Alkukauden suomalaisyllättäjä jatkoi pisteputkeaan