”Ei hän ole tappanut ketään, hän oli vain uskoton” – golfkaunotar puolustaa Tiger Woodsia
Kuva: Getty Images
Golfin supertähti Tiger Woodsista tehty dokumentti ei varsinaisesti aseta Woodsia itseään kovinkaan hyvään valoon. Dokumentissa Woodsin syrjähypyistä ja muustakin kerrotaan varsin estoitta ja tämä ei ainakaan kiillota miehen sädekehää.
Entinen golfammattilainen ja sittemmin some-julkkiksena tunnettu Paige Spiranac puolustaa kuitenkin vahvasti Woodsia ja muistuttaa, että tämäkin on vain ihminen virheineen kaikkineen. Woodsilla on kerrottu olleen suhde ainakin 12 naiseen hänen avioliittonsa aikana, mutta tämä ei Spiranacin mukaan tee Woodsista ”hirviötä”.
– Vaikka kaikki tämä tapahtui, minusta ihmiset olivat liian ankaria hänelle, Spiranac totesi podcastissaan.
– Ei hän ole tappanut ketään, hän oli vain uskoton. Monet ihmiset ovat uskottomia elämänsä aikana. Luultavasti 99,9 prosenttia ihmisistä on tehnyt jotain pahaa.
Spiranac kehotti kaikkia lopettamaan kauhistelemisen ja ennemminkin auttamaan ihmisiä, jotka ovat eksyneet harhapoluille. Omista some-postauksistaan päätellen hän ei välttämättä ole itse ”apua” ensimmäisenä hakemassa.
(jos upotus ei näy, klikkaa tästä)
LUE MYÖS:
- Mäkihypyn ja yhdistetyn joukkueet maailmancupeihin valittu
- Yllätysnimet parhaina suomalaisina Davosissa
- Jasmi Joensuu paras suomalainen sprintissä – miehet kaukana kärjestä
- Suomen parisprinttijoukkueet jäivät ilman palkintopallisijoja
- Viaplay esittää hiihdon maailmancupin Davosissa ja Tour de Skiin Toblachissa
- Viaplay tuo Itävallan FIS-kisat takaisin Suomen ruuduille – talviurheilun superkausi jatkuu
- Mikko Rantanen hurjassa vireessä
- Suomen joukkue Davosin maailmancupiin nimetty
- Lando Norris F1-mestari – Max Verstappenin kiri jäi vajaaksi
- Max Verstappen paalupaikalta F1-kauden päätökseen