Augsburg voittoon, Fredrik Jensen kentälle – Thomas Lamille suihkukomennus!
 
										Kuva: Juha Tamminen
					
		
		Huuhkajien Fredrik ”Pikku” Jensen kirjasi pitkästä aikaa tililleen Bundesliigaottelun. Kevät ja koronatauon jälkeinen aika meni Jensenillä vammoja hoitaessa, mutta nyt mies on taas kunnossa. 
Cupin ottelussa tuli kaksi maalia ja lauantaina komento kentälle myös pääsarjassa, Bundesliigassa. Jensen tuli kentälle ottelun 86. minuutilla. Augsburg voitti avausottelunsa vieraskentällä Union Berliniä vastaan 3-1.
Ei kovin kaukana Hollannin puolella Zwollen Huuhkaja-pelaaja puolestaan Thomas Lam aloitti jälleen keskikentän keskellä pääsarjaottelun, nyt AZ Alkmaaria vastaan. Valitettavasti Lam ei ottelua samalla paikalla päättänyt, sillä hän katseli lyhyen ajan sisään ottelun loppupuolella kaksi kertaa keltaista korttia, joten Lamin peli päättyi suihkukomennukseen. 
Ottelussa Zwolle otti 1-1 tasapelillä vieraskentältä pisteen vahvaksi povattua AZ:taa vastaan.
	
																													
								
							
			
						
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin! -  - Palkinto sisältää: - otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
 
 
- Palkinto sisältää: 
 
-  
- Viaplay Talvi starttaa Vuokatin Suomen Cupilla
- Liverpoolin tuskalle jatkoa – nyt tuli lähtöpassit cupista
- Toronto nousi voiton päähän World Seriesin voitosta
- Leevi Meriläinen loisti Ottawan maalilla
- Lando Norris nousi MM-sarjan kärkeen
- Liverpoolille jälleen tappio
- Baseballin World Series alkoi Toronton komennossa
- KuPS haki tasapelin Konferenssiliigassa
- KuPS matkaa Konferenssiliigassa Islantiin
- Suomalaiskaksikolle kauden avausmaalit NHL:ssä
 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			