Augsburg voittoon, Fredrik Jensen kentälle – Thomas Lamille suihkukomennus!

Huuhkajien Fredrik ”Pikku” Jensen kirjasi pitkästä aikaa tililleen Bundesliigaottelun. Kevät ja koronatauon jälkeinen aika meni Jensenillä vammoja hoitaessa, mutta nyt mies on taas kunnossa.
Cupin ottelussa tuli kaksi maalia ja lauantaina komento kentälle myös pääsarjassa, Bundesliigassa. Jensen tuli kentälle ottelun 86. minuutilla. Augsburg voitti avausottelunsa vieraskentällä Union Berliniä vastaan 3-1.
Ei kovin kaukana Hollannin puolella Zwollen Huuhkaja-pelaaja puolestaan Thomas Lam aloitti jälleen keskikentän keskellä pääsarjaottelun, nyt AZ Alkmaaria vastaan. Valitettavasti Lam ei ottelua samalla paikalla päättänyt, sillä hän katseli lyhyen ajan sisään ottelun loppupuolella kaksi kertaa keltaista korttia, joten Lamin peli päättyi suihkukomennukseen.
Ottelussa Zwolle otti 1-1 tasapelillä vieraskentältä pisteen vahvaksi povattua AZ:taa vastaan.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi