”Zlatanin suhteen ei koskaan tiedä” – Manchester United vaihtuu Napoliin?
Kuva: Getty Images
Zlatan Ibrahimovic on ainakin omien sanojensa mukaan jo valloittanut sekä Valioliigan että Englannin ja nyt yllättäen saattaa olla, että ruotsalaishyökkääjän pelit Manchester Unitedissa eivät jatkukaan niin pitkään kuin odotettiin.
Tunnettu – ja myös kiistelty – agentti Mino Raiola vihjaa vahvasti, että Zlatan saattaa olla vielä suuntaamassa kohti Italiaa. Ruotsalaisenkin agenttina toimiva Raiola listaa myös perusteet vihjeelleen.
– Zlatan on aina rakastanut Napolin kaupunkia ja ihmisten intohimoa. Hän kasvoi perheessä, jossa oli samanlaisia ihmisiä kuin napolilaiset ovat ja sitten hän on tehnyt myös töitä minun kanssani, Raiola sanoi italialaiselle radiokanava CRC:lle.
– Tiedän että seuran puheenjohtaja De Laurentiis tietää hänet ja Zlatanin suhteen ei koskaan tiedä mitä tapahtuu.
LUE MYÖS:
- Nuorille Leijonille synkkä ilmoitus MM-kisojen alla
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Kihlattu valmentajana ladulla ja elämässä: Vilma Ryytyn salaisuus huipulle nousuun paljastui
- Jukka Jalonen paljasti MTV:lle – tekemässä lähtöä Italian peräsimestä
- Mäkihypyn ja yhdistetyn joukkueet maailmancupeihin valittu
- Yllätysnimet parhaina suomalaisina Davosissa
- Jasmi Joensuu paras suomalainen sprintissä – miehet kaukana kärjestä
- Suomen parisprinttijoukkueet jäivät ilman palkintopallisijoja
- Viaplay esittää hiihdon maailmancupin Davosissa ja Tour de Skiin Toblachissa
- Viaplay tuo Itävallan FIS-kisat takaisin Suomen ruuduille – talviurheilun superkausi jatkuu