Zlatanilla pesti valmiina aktiiviuran jälkeen

Zlatan Ibrahimovic vahvisti tänään jättävänsä ranskalaisen Paris Saint-Germainin kauden päätteeksi. Ruotsalaistähti pelaa viimeisen kotiottelunsa huomenna lauantaina.
Zlatan Ibrahimovic ilmoitti lähdöstään Twitterissä ja tviittiä on jaettu hurja määrä. PSG reagoi julkituloon ja kiittää tähteään komealla kuvalla.
– Paris Saint-Germain ja Zlatan Ibrahimovic ovat keskustelujen jälkeen yhteisymmärryksessä päättäneet, että 30. kesäkuuta 2016 päättyvää sopimusta ei uusita, seura tiedotti Goal.comin mukaan.
– Osapuolet ovat myös sopineet, että kun pelaajan aktiiviura päättyy palaa hän seuraan managerin tehtäviin.
”Ibra” pelasi ranskalaisseurassa neljä kautta. Hänen egonsa on suuri, mutta suuria ovat olleet myös teot. Ibrahimovic on ollut PSG:lle äärimmäisen arvokas pelaaja ja hahmo.
– Paris Saint-Germain on syvästi kiitollinen Zlatanille hänen neljästä upeasta vuodestaan seurassa. Hän on hienoin hyökkääjä ja yksi parhaista pelaajista seuran historiassa. Ibra on avittanut merkittävästi, että Paris Saint-Germain on noussut yhdeksi Euroopan suurimmista seuroista.
Ranskan liiga päättyy huomenna lauantaina.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi