Voi sen näinkin tehdä – valmentaja näytti tuomarille älypuhelimestaan, että vastustajan maali oli paitsio
Kuva: Getty Images
Turkin päävalmentaja Fatih Terim käytti erikoista temppua näyttääkseen Englannin ja Turkin välisen ottelun tuomariston tehneen väärän ratkaisun.
Englanti siirtyi harjoitusmaaottelussa nopeasti johtoon. Harry Kane teki vain kolmen minuutin pelin jälkeen avausosuman Dele Allin syötöstä.
Maalin jälkeen turkkilaisluotsi Terim halusi osoittaa tuomaristolle, että Englannin maali oli paitsio. Hän otti älypuhelimensa esiin ja ojensi sen ottelun neljännelle erotuomarille.
Jos alla oleva video ei aukea, katso se täältä.
Englannin ja Turkin välinen harjoitusmaaottelu on reilun 50 peliminuutin jälkeen tilanteessa 1-1.Geil: Fatih Terim zeigt Daniel Siebert auf seinem Smartphone das Abseits vor dem England-Tor. pic.twitter.com/6MGxOhXvJJ
— Fatih Demireli (@DemireliDE) 22. toukokuuta 2016
LUE MYÖS:
- Eurooppa-liigan liigavaihe päätökseen
- Käsipallon EM-kisojen välieräjoukkueet selvillä
- Valtteri Bottas pääsi irti F1-testeissä
- Johanna Matintalo juhli ensimmäistä maailmancupin voittoaan
- Johanna Matintalo paras suomalainen sprintissä
- Naisten parisprinttikaksikko kolkutteli palkintopallisijoja
- Konsta Helenius taas pisteille
- LIV Golf täydentää Viaplayn golf-tarjontaa
- Suomen joukkueet maailmancupiin ja lentomäen
- Unitedista Manchesterin herra
- IS: NBA-fanit hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Päivän erikoinen: Viestiä kelkalla
- Päivän erikoinen: Luurankolaji
- Oho! Iivo Niskanen raivostutti somessa – ”Typerää”
- Alle 19-vuotiaiden poikien jalkapallon EM-lopputurnaus Suomeen
- Antti Ruuskanen huimassa vedossa – uusi SE
- Kroppa kunnossa! Kaisa Mäkäräinen uiskentelee bikineissä – katso kuvat
- Palloliitto palkkasi nuorimpiin maajoukkueisiin uuden päävalmentajan
- Suomen jääkiekkoilun alasarjassa huippupitkä pelikielto! Rumasti telottu maalivahti: ”Teko oli todella raukkamainen”