Veikkausliigaseura sai viimein peliluvan kokeneelle keskikenttämiehelleen

Vaasan Palloseuran keskikenttäpelaaja Sebastian Strandvallin pitkään kestänyt piina peliluvan saamisesta on nyt ohi, seura tiedottaa verkkosivuillaan.
Sebastian Strandvall purki sopimuksensa iranilaisseura Rah Ahan Crystalin kanssa ennen siirtoikkunan umpeutumista ja siirtyi Vaasan Palloseuraan. Pelilupa ei kuitenkaan seurannut heti perässä, vaan saagasta kehkeytyi yli puolitoista kuukautta kestänyt prosessi, joka vietiin aina FIFA:n välimieskäsittelyyn saakka.
Nyt se on kuitenkin varmaa, Sebastian Strandvallin pelilupa-asiat kaikkine papereineen ovat kunnossa ja erikoistilannespesialisti on edustuskelpoinen VPS-paidassa maanantaina 4.7. pelattavassa vierasottelussa FC Interiä vastaan.
Sebastian Strandvall on pelannut 193 Veikkausliigaottelua Hakan, IFK Mariehamnin ja VPS:n paidassa ja tehnyt niissä 33 maalia.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Mutkaton suomalainen nettikasino
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Mikko Rantasen hirmuvireelle jatkoa – kaatoi yksin Winnipegin
- Carolina haki vierasvoiton Washingtonista
- Florida avasi toisen kierroksen tappiolla
- Oscar Piastrille kolmas peräkkäinen voitto
- McLarenit hallitsivat Miamin sprinttiä – Max Verstappenille paalupaikka
- Kimi Antonelli rysäytti sprintin paalulle Miamissa
- Chelsea teki selvää jälkeä ”suomalaisjoukkueesta”
- Eetu Luostarinen hurjasteli Floridan jatkoon
- Sebastian Aho siivitti Carolinan jatkoon
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan