Uskomatonta – Liverpoolin tähtihyökkääjä loukkaantui jälleen!

Daniel Sturridge ei näytä kestävän jalkapalloilua. 26-vuotias hyökkääjä oli juuri toipumassa edellisestä vammastaan ja hänen oli tarkoitus olla torstaina kokoonpanossa Eurooppa liigan ottelussa Bordeaux´ta vastaan.
Aiemmin torstaina Sturridge tunsi kuitenkin kipua jalassaan ja hänet jätettiin sivuun. Nyt Liverpoolissa odotetaan TalkSPORTin mukaan magneettikuvien tuloksia.
Sturridge on ollut Liverpoolissa kolme vuotta, pelannut 70 ottelua ja missannut 68 erilaisten loukkaantumisten takia. Maaleja on syntynyt 43. Sturridge on pelannut 16 Englannin A-maaottelua ja tehnyt niissä 11 maalia, Brasilian MM-lopputurnauksessa syntyi kaksi osumaa.
– Emme tiedä vielä mistä on kyse, pitää odottaa kuvin tuloksia, sanoi manageri Jürgen Klopp.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä
- CHL:ssä toinen peliviikko edessä
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa