Taas sama: ”Jolle” kehiin, verkko heilui

Rizesporin valmennus ja seurajohto voivat taas kerran pohtia, miksi Joel Pohjanpalo aloittaa penkillä? Luulisi, että jo seurahistorian kannalta olisi upea asia, että joukkueen pelaaja voittaisi Turkin pääsarjan maalikuninkuuden.
Tämä on toki mahdollista siitäkin huolimatta, että joukkueen ylivoimaisesti tehokkain pelaaja joutuu istumaan ottelu ottelun jälkeen vähintään ensimmäisen jakson vaihtopenkillä. Sunnuntaina Rizespor voitti jälleen ottelunsa, tosin liian myöhään sarjapaikan kannalta. Pohjanpalo tuli kentälle 62. minuutilla ja vain kaksi minuuttia myöhemmin Malataysporin verkko heilui.
Maali oli Huuhkaja-kärjelle kauden numero 16 ja tällä lukemalla hän johtaa maalitilastoa yhdessä turkkilaisen Umut Bozokin kanssa.
Pitää vain toivoa, että joku Rizesporin johdossa saisi kauden loppusuoralla jonkinlaisen älykkyyskohtauksen ja päättäisi, että Joel Pohjanpalo laitetaan avaukseen. Ja sitä kautta parempiin asemiin maalikuninkuuden voittamiseen.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantasen hirmuvireelle jatkoa – kaatoi yksin Winnipegin
- Carolina haki vierasvoiton Washingtonista
- Florida avasi toisen kierroksen tappiolla
- Oscar Piastrille kolmas peräkkäinen voitto
- McLarenit hallitsivat Miamin sprinttiä – Max Verstappenille paalupaikka
- Kimi Antonelli rysäytti sprintin paalulle Miamissa
- Chelsea teki selvää jälkeä ”suomalaisjoukkueesta”
- Eetu Luostarinen hurjasteli Floridan jatkoon
- Sebastian Aho siivitti Carolinan jatkoon
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan