Suomalaispelaajien taival Mestarien liigassa päättyi

Suomalaisia ei nähdä enää tällä kaudella jalkapallon Mestarien liigassa.
A-lohkossa Markus Halstin Malmö FF jäi lohkon viimeiseksi. Ruotsalaisseuralla olisi ollut mahdollisuudet Euroopan liigan paikkaan lohkon päätöskierroksella, mutta se koki 4-2-vieratappion kreikkalaisella Olympiakosille.
E-lohkossa Roman Eremenkon TsSKA Moskova hävisi Bayern Münchenille vieraskentällä 0-3. Venäläisjoukkueen sijoitus oli lohkon viimeinen, eikä se päässyt edes Euroopan liigaan.
F-lohkossa Niklas Moisanderin Ajax jatkaa sen sijaan kauttaan Euroopan liigassa. Hollantilaisjätti voitti keskiviikkona kyproslaisen Apoel Nicosian tylysti 4-0.
Toivo suomalaisedustuksesta lepää tällä hetkellä Real Madridin kakkosjoukkue Castillaa edustavassa Eero Markkasessa. Hyökkääjä on nimetty B-lohkon suvereenisti voittaneen Real Madridin edustusjoukkueen Mestarien liigan pelaajaryhmään, mutta toistaiseksi 23-vuotias kärkimies ei ole päässyt Los Blancosin kokoonpanoon maailman arvostetuimmassa seurajoukkuekilpailussa.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon