Steven Gerrard haluaa Jürgen Kloppille patsaan: ”Odotamme usein, että ihmiset vanhenevat, ennen kuin heidän saavutuksensa tunnustetaan”

Liverpool on enää kahden voiton päässä Valioliigan mestaruudesta. Seuran legendaarisimpiin pelaajiin kuuluva Steven Gerrard on sitä mieltä, että manageri Jürgen Klopp ansaitsisi patsaan kaupunkiin saavutuksen ansiosta.
– Pitää muistaa, että kun Jürgen tuli Liverpooliin, ei seura ollut läheskään maan paras, ei edes neljän kärjessä, hän sanoo The Athletic -sivustolla.
Sir Kenny Dalglishilla on itsensä mukaan nimetty katsomonosa Anfieldilla, Bill Shanklyllä ja Bob Paisleylla patsaat ja perustaja John Houldingilla myös oma kunnianosoituksensa stadionilla
– Jürgen pitäisi palkita nyt. Odotamme jalkapallossa usein, että ihmiset vanhenevat, ennen kuin heidän saavutuksensa tunnustetaan, Gerrard sanoi.
– Tiedän, että omistajat eivät anna tämän tapahtua. Kun Jürgen tuo mestaruuden, heidän pitää alkaa suunnitella patsasta hänelle.
Everton-Liverpool -ottelu nähdään sunnuntaina V Sport -kanavalla ja Viaplayssa.

Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin
- Florida voitti Stanley Cupin
- George Russell Montrealin voittaja – Lando Norrisilta kallis virhe
- Florida nousi voiton päähän mestaruudesta
- George Russell aloitti vahvimmin Montrealissa
- Edmonton tasasi finaalisarjan
- Max Verstappenia uhkaa kisarangaistus
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Oho – Huuhkaja-pelaajan tyttöystävä on melkoinen kaunotar!
- Edmonton tasasi finaalisarjan
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin
- Florida nousi voiton päähän mestaruudesta
- Pekka Rinne, pitääkö legenda paikkansa, saitko NHL-varauksen alkulämmittelyn perusteella? – ”Ei se varmaan ihan totta ole”
- Florida voitti Stanley Cupin
- Huolestuttavaa? – Patrik Laineella ongelma samassa polvessa, joka hajosi 2014
- Nooralotta Neziri seksikkäänä uima-altaassa – katso kuva
- Auts! NHL-tähti Patrik Laineen likainen temppu lytättiin – ”Patrik Laine on kasa p**kaa”
- Jaro vahvistaa – Sergei Eremenko siirtyy Sveitsiin