SJK-kapteeni Hetemaj: ”Siellä on ollut todella paljon intoa ja energiaa”
SJK aloitti valmistautumisen kauteen 2020 Jani Honkavaaran johdolla heti joulukuun alusta.
SJK-kapteeni Mehmet Hetemaj on tällä hetkellä joukkueensa kokenein sekä pisimpään SJK:ta edustanut pelaaja.
Hetemaj kertoo kuulumisiaan SJK:n verkkosivuilla.
– Treenit ovat menneet todella hyvin, paljon nuoria hyviä pelaajia omista nuorista ja sitten todella hyviä uusia kavereita muista joukkueista, jotka ovat oman osaamisensa jo osoittaneet muualla, kertoo Hetemaj.
SJK on hikoillut harjoituskentällä joulukuun alusta lähtien. SJK katkaisi harjoitusvauhtia hetkeksi lauantai-iltapäivällä, kun joukkue kävi Seinäjoen Prismassa järjestetyssä SJK Meet & Greet -tapahtumassa.
– Nuorien kanssa on ollut kiva harjoitella ja siellä on ollut todella paljon intoa ja energiaa. ”Honsu” sitten omalla hyvällä osaamisellaan on hionut tätä energiaa taktisiin ja teknisiin kehittymisiin. Ilmapiiri on ollut hyvä ja tuntuu, että jokainen on nauttinut todella paljon harjoituksista, vaikka siellä ollaan kovaa menty. Kovaa varsinkin näin joulukuuksi, painottaa Hetemaj.
Lähde: SJK:n verkkosivut
LUE MYÖS:
- Mäkihypyn ja yhdistetyn joukkueet maailmancupeihin valittu
- Yllätysnimet parhaina suomalaisina Davosissa
- Jasmi Joensuu paras suomalainen sprintissä – miehet kaukana kärjestä
- Suomen parisprinttijoukkueet jäivät ilman palkintopallisijoja
- Viaplay esittää hiihdon maailmancupin Davosissa ja Tour de Skiin Toblachissa
- Viaplay tuo Itävallan FIS-kisat takaisin Suomen ruuduille – talviurheilun superkausi jatkuu
- Mikko Rantanen hurjassa vireessä
- Suomen joukkue Davosin maailmancupiin nimetty
- Lando Norris F1-mestari – Max Verstappenin kiri jäi vajaaksi
- Max Verstappen paalupaikalta F1-kauden päätökseen