Roope Hintzin maalivire säilyy – Sebastian Aho sankarina

Roope Hintzin loistovire sai jatkoa, kun hän teki taas maalin viime yönä. Sebastian Aho sen sijaan varmisti Carolinalle voiton.
Hintz onnistui maalinteossa ja syötti yhden Dallasin voittaessa Edmontonin. Esa Lindell sai myös syöttöpisteen ottelussa. Mikko Koskinen torjui 23 kertaa.
Aho teki voittomaalin, kun Carolina voitti Tampa Bayn 3-2. Teuvo Teräväinen sai ottelussa syöttöpisteen.
Joonas Korpisalo joutui antautumaan viidesti, mutta torjui 32 kertaa Pittsburghin voittaessa Columbuksen. Simo Husso sen sijaan torjui 19 kiekkoa ja päästi kaksi maalia 5-2-voitossa Washingtonista. Rasmus Kupari sai tililleen syöttöpisteen Kingsin murskatessa Nashvillen.
NHL:n viime yön tulokset:
Carolina-Tampa Bay 3-2
Pittsburgh-Columbus 5-1
New Jersey-New York 7-4
Washington-St. Louis 2-5
Detroit-Philadelphia 6-3
Islanders-Ottawa 3-0
Winnipeg-Vegas 4-0
Dallas-Edmonton 5-3
Calgary-San Jose 3-4
Arizona-Seattle 2-4
Los Angeles-Nashville 6-1
Kaikki NHL-ottelut ovat katsottavissa Elisa Viihde Viaplay -palvelussa sekä lähes kaikki myös V sport -kanavilla. Suorien lähetysten lisäksi luvassa on kotimaiset studiolähetykset viikoittain, parhaimmillaan jopa kahtena päivänä viikossa. Studioissa nähdään otteluanalyysien lisäksi myös ainutlaatuisia haastatteluita, joissa ääneen pääsevät kauden aikana niin kotimaiset kuin kansainvälisetkin supertähdet.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi