Paul Pogban agentti Mino Raiola Manchesterissa neuvottelemassa pelaajan jatkosta

MM-kisoissa Ranskan joukkueessa kultaa voittanut Paul Pogba on haluttu mies kesän siirtomarkkinoilla.
Pogban ja Manchester Unitedin nykyisen päävalmentajan Jose Mourinhon välit raportoidaan olevan huonot, ja Pogba saattaa olla kiinnostunut siirtymään pois Manchesterista.
Daily Mailin mukaan, ainakin FC Barcelona ja Pogban entinen seura Juventus ovat erittäin kiinnostuneita hankkimaan miehen pelioikeudet itsellensä. Raporttien mukaan, Pogban agentti Mino Raiola on tällä hetkellä Manchesterissä neuvottelemassa pelaajan tulevaisuuden kuvioista.
Pogballa on kuitenkin sopimusta reilusti jäljellä Manchester Unitedin kanssa, eikä United halua luopua miehestä mistään hinnasta. Muistetaan kuitenkin, että nykypäivänä siirtojen päävalta on pääosin pelaajilla itsellään.
Viime tammikuussa Liverpoolin Philippe Coutinho onnistui neuvottelemaan tiensä Barcelonaan, vaikka miehellä oli vielä viisi vuotta sopimusta jäljellä Liverpoolin kanssa.
Lähde: Daily Mail
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Sarjanousija Leeds aloitti voitolla
- Arsenal kaatoi Manchester Unitedin
- Manchester City aloitti kauden vakuuttavasti
- Valioliigakausi alkoi Liverpoolin voitolla
- KuPS eteni jatkoon Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Valioliiga starttaa perjantaina – tässä avauskierroksen ottelut
- Viaplay vahvistaa urheilubrändiään – kotimaiset urheilukanavat nyt yhtenäisen Viaplay-nimen alla
- Viaplayn uusi dokumenttisarja Sport vs Money sukeltaa jalkapallobisneksen syövereihin
- Crystal Palace kaatoi Liverpoolin Community Shieldin ottelussa
- Oliver Lindell uran parhaaseen saavutukseen golfin DP World Tourilla