Ongelmapelaajan West Ham-siirto jäi haaveeksi – fanien protesti ratkaisi asian
Kuva: Getty Images
32-vuotias ongelmapelaaja Joey Barton keskusteli siirtymisestä West Hamiin, mutta keskustelut päättyivät, kun joukkueen fanit protestoivat miehen hankintaa.
QPR:ssä viimeksi pelannut Barton olisi päässyt siirtymään vapailla papereilla. Fanit eivät kuitenkaan pitäneet hänen raikulipojan ja häirikön maineestaan. West Hamin puheenjohtaja David Gold ilmoitti BBC:n mukaan asiasta twitterissä. Barton julkaisi perään oman videonsa aiheesta.
– Kiitän West Hamin faneja, jotka ovat lähettäneet minulle paljon mukavia viestejä sosiaalisessa mediassa. Toki minun taustallani ja maineellani tulee myös negatiivista palautetta ja ymmärrän senkin. Uskon, että olisin sopinut West Hamin joukkueeseen erinomaisen hyvin.
– Nämä ovat jännittäviä aikoja West Hamin faneille ja toivon teille kaikkea hyvää, ”no hard feelings”, Barton tarinoi videolla.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- KuPS haki tasapelin Konferenssiliigassa
- KuPS matkaa Konferenssiliigassa Islantiin
- Suomalaiskaksikolle kauden avausmaalit NHL:ssä
- Suomalaisnuorukaiset vahvoina NHL:ssä
- Max Verstappenin liito jatkuu – McLarenit pulassa
- Manchester United kaatoi Liverpoolin
- Kevin Lankinen torjui Vancouverille voiton
- Sebastian Ahon tehovireelle jatkoa
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – NHL, Valioliiga ja F1 vahvasti esillä
- Alkukauden suomalaisyllättäjä jatkoi pisteputkeaan