Nuoremmalla Murphyllä vahva debyytti: ”Olin niin innoissani päästessäni taas parketille”

Susijengistä tutun Ericin pikkuveli Alex Murphy siirtyi täksi kaudeksi Florida Gatorsin riveihin. Siirtokarenssi on nyt kärsitty ja tulosta tuli heti debyyttiottelussa.
Suomalaisamerikkalainen Murphy pelasi lauantai-iltana ensimmäisen ottelunsa Yhdysvaltain yliopistosarjassa Florida Gatorsin riveissä. Wake Forestia vastaan hän pelasi 27 minuuttia ja teki siinä ajassa yhdeksän pistettä, kahmi neljä levypalloa, otti kaksi riistoa ja teki kaksi blokkia. Florida voitti ottelun pistein 63-50.
– Olin niin innoissani päästessäni taas parketille näiden jätkien kanssa. Oli mahtavaa taas päästä tositoimin, Murphy iloitsi seuransa verkkosivuilla.
Murphyn luotsi Billy Donovan kehui 206-senttistä ja yli satakiloista pelaajaansa debyytin jälkeen.
– Hän on tarpeeksi iso ja vahva, pystyy ottamaan levypalloja sekä tekemään eri asioita vaikuttaakseen peliin. Oli hienoa nähdä hänen pelaavan.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä
- CHL:ssä toinen peliviikko edessä
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa