Nousua havitteleva Kakkosen seura hankki vahvistuksen Veikkausliigasta

Veikkausliigaseura KPV:n riveissä tällä kaudella ilman vastuuta jäänyt Benno Hanslian siirtyy Kakkosessa pelaavan Mikkelin Palloilijoiden riveihin.
Kakkosen A-lohkon kärkipaikalla kevätkierroksen jälkeen oleva MP on tehnyt Hanslianin kanssa loppukauden kestävän sopimuksen. Siirtoasiat on saatu jo kuntoon ja hän on kokoonpanossa lauantaina lohkon kärkikamppailussa, kun MP kohtaa toisena olevan FC Viikingit.
Veikkausliigan KPV:stä Mikkeliin ja MP:n riveihin siirtyvä Benno Hanslian, 25, on urallaan pelannut 29 Veikkausliigan ottelua sekä 65 Ykkösen ottelua. Jyväskyläläistaustainen laitapelaaja on pahojen jalkavammojen takia joutunut jättämään väliin melkein kokonaan kaksi edellistä kautta, mutta nyt mies on täydessä kunnossa ja aloittanut harjoittelin MP:n kanssa.
Lähde: MP:n verkkosivut
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Mutkaton suomalainen nettikasino
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Mikko Rantasen hirmuvireelle jatkoa – kaatoi yksin Winnipegin
- Carolina haki vierasvoiton Washingtonista
- Florida avasi toisen kierroksen tappiolla
- Oscar Piastrille kolmas peräkkäinen voitto
- McLarenit hallitsivat Miamin sprinttiä – Max Verstappenille paalupaikka
- Kimi Antonelli rysäytti sprintin paalulle Miamissa
- Chelsea teki selvää jälkeä ”suomalaisjoukkueesta”
- Eetu Luostarinen hurjasteli Floridan jatkoon
- Sebastian Aho siivitti Carolinan jatkoon
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan