NHL-tähti todellisen karkotusuhan alla – jatkuuko ura KHL:ssä?

Yhdysvaltain tulli- ja maahanmuuttoviraston edustaja on vahvistanut uutistoimisto TASSille, että sen tarkoituksena on karkottaa maasta Los Angeles Kingsin puolustaja Slava Voinov.
Venäläispelaaja pahoinpiteli vaimonsa viime lokakuussa. Voinov joutui lusimaan ainoastaan vähän yli puolet 90 päivän vankeustuomiosta ja nyt hän on kiinniotettuna tulli- ja maahanmuuttoviraston toimesta.
Karkottamiseen liittyvää tarkkaa oikeuden istuntopäivämäärää ei ole tiedossa. Voinovilla tulee olemaan toki myös valitusoikeus mahdollisesta karkotuspäätöksestä.
Mikäli Voinov joutuu poistumaan Yhdysvalloista, miehen ura saattaa jatkua KHL:ssä, jossa pelioikeudet omistaa Traktor Tsheljabinsk. Pietarin SKA kyttää myös Voinovin tilannetta, sillä ei ole poissuljettua, että Traktor haluaa käydä kauppaa pelaajastaan.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi