NHL-sivusto tylynä: Ex-Leijona NHL-seuran ”vuosikymmenen suurin virhe” – rajua kuittailua miehen nykyiselle uralle

The Sportster -sivusto on listannut Ville Leinon hankinnan NHL-seura Buffalo Sabresin viimeisen vuosikymmenen suurimmaksi virheeksi.
Mainiosti Philadelphia Flyersissa pelannut Leino sai vapaana agenttina ollessaan Buffalolta tunnetusti kuuden vuoden ja 27 miljoonan dollarin arvoisen sopimuksen.
Miehen ura Sabresissa oli katastrofaalisen huono. Hän pelasi seurassa 137 ottelua tehden vain kymmenen maalia. Sabres päätti lopulta ostaa hänen sopimuksensa ulos, kun sitä oli vielä kolme vuotta jäljellä. Sitä ennen Leino oli jo tippunut kokoonpanon ulkopuolelle.
The Sportster ei tyydy vain pilkkaamaan Leinon kiekkouraa vaan kuittailee myös taiteilijan vaatemerkille ”Billebeino.” Sarkasmi paistaa läpi tekstissä, jossa sanotaan: ”Vain 88 eurolla voit olla Billebeinon suunnitteleman Jail-hupparin ylpeä omistaja.”
Auts.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä
- Suomalaisjoukkueiden ensimmäiset vastustajat eurokentillä selvillä
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin