Mitä ihmettä? Maajoukkuetähti pelaa aktiivisesti Counter-Strikea – yli kaksi tuntia päivässä!
Kuva: Getty Images
FC Barcelonan hyökkääjätähti Neymar viihtyy tietokoneella pelattavan räiskintäpelin Counter-Striken parissa, kertoo espanjalainen AS.
AS:n mukaan brasilialaispelaaja on nähty hiljattain pelaavan peliä kotimaassaan ystäviensä kanssa. Neymarin kerrotaan pelaavan Counter-Strike: Global Offensivea, joka ilmestyi vuonna 2012. Peliä pelaa miljoonia ihmisiä.
Neymarin Steam-tilin mukaan hän pelaa CS: GO:ta yli kaksi tuntia päivässä. Reilun kuukauden pelaamisen aikana pelitunteja oli kertynyt roimat 233 tuntia.
Neymar on tavannut kotimaassaan myös paikallisen SK Gaming -joukkueen jäseniä Rio de Janeirossa loppuvuoden aikana. Hän lisäsi Instagram-tililleen kuvia, joissa hän on vuoden kilpapelaajaksi valitun Marcelo Davidin sekä SK Gamingin kapteenin Gabriel Toledon kanssa.
Neymarin CS-villityksestä kertoi ensimmäisenä Iltasanomat.
LUE MYÖS:
- Vihdoin haastaja! Ylivoimainen Duplantis saa kiritystä Kreikasta
- Parjattu Leijona yön tähtenä – kaksi maalia!
- Viaplay esittää jokaisen testipäivän kokonaisuudessaan
- Arsenal jatkaa tuplajahtia
- FA Cupissa tärähti jälleen yllätys – alasarjajoukkue pudotti Valioliigajoukkueen
- Bahrainin testit päätökseen – Valtteri Bottaksella vaikea päätöspäivä
- Valtteri Bottas säväytti F1-testeissä
- F1-testit pyörähtivät käyntiin Bahrainissa – Valtteri Bottas pääsi vauhtiin
- Viaplayn dokumenttisarja ”Max Verstappen – New Ground” katsottavissa yksinoikeudella
- F1-testit jatkuvat Bahrainissa keskiviikkona