Mestarien liigan puolivälierien herkullisin ottelupari: ”Tulevaisuuden tähdet vastaan kaiken nähnyt ja kokenut”
Kuva: Getty Images
Mestarien liigan puolivälierissä nähdään mielenkiintoinen kohtaaminen Euroopan kirkkaimpaan kärkeen paluuta tekevän Ajaxin ja kestomenestyjä Juventuksen välillä.
Upean pelaajauran A-maajoukkueessa ja seuratasolla ulkomailla tehnyt Petri Pasanen nostaa otteluparin omaksi suosikikseen.
– Ajax-Juventus. Ajax viime kierroksella yllättäen tiputti Realin. Tapa jolla se pelasi, en malta odottaa, että kohtaa Juventuksen. On kovin erilainen vastustaja kuin Real ja Bayern, joita vastaan Ajax on pelannut tällä kaudella menestyksekkäästi Mestarien liigassa. Ajaxilla on taas samanlainen altavastaajan asema. Nuori joukkue, jossa tulevaisuuden tähtiä vastaan kaiken nähnyt ja kokenut Juventus. Todella herkullinen ottelu ennalta ajatellen, toteaa Petri Pasanen Suplan UEFA Champions League -podcastissa.
LUE MYÖS:
- Viaplayssa urheilun superviikonloppu – Formula 1 Qatarissa, Rukan maailmancup, Valioliigaa ja runsas NHL-kattaus
- Antti Aalto lensi pisteille Falunissa
- Arsenal vankisti sarjajohtoaan Valioliigassa
- Suomen joukkue Rukan maailmancupin osakilpailuun nimetty
- Las Vegasin osakilpailussa skandaali – molemmt McLarenit hylättiin
- Lando Norris paalupaikalle Las Vegasissa
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Ilves ja KalPa vakuuttavasti puolivälieriin CHL:ssä
- Lukko jyräsi jatkoon CHL:ssä
- Oliver Kapanen pörssikärkeen
- Manchester United köysissä brittikenttien 53:nneksi ”parhaan” joukkueen kanssa
- Anaheim-kapteenilta upeaa heittäytymistä – fani sai kuulla tulevan esikoisensa sukupuolen uskomattomalla tavalla!
- Dopingkäryt jatkuvat: Nyt kärähti keihään hopeamitalisti!
- HJK:lle massiivinen takaisku ennen Mestarien liigan elintärkeää ottelua – luottopelaajan kausi ohi!
- Huuhkajat hurjina maailmalla
- Jordanin Jäljillä: Video – suomalaispelaajalle dramaattinen tappio
- Suomalaisilla karmaiseva kauden startti
- Virtanen uskoo Norjan kaatuvan – ”pystymme voittamaan”
- 12 A-maaottelun mies tekee paluun Veikkausliigaan
- 35 maaottelumaalia, 35 vuotta – ALS-tauti vei hyökkääjän nuorena hautaan