Max Verstappen ajoi paalulle – Valtteri Bottakselle pettymys

Max Verstappen starttaa kauden kolmanteen osakilpailuun paalupaikalta. Valtteri Bottas joutuu lähtemään kaukaa kilpailuun.
Verstappen ajoi nopeimman ratakierroksen ja perässä seurasivat Mercedekset George Russellin johtamana. Fernando Alonso täydensi toisen riveihin ennen Carlos Sainzia ja Lance Strollia. Charles Leclerc oli kahdeksas.
Verstappenin tallikaveri Sergio Perez ajoi heti ulos eikä ehtinyt saada kierrosta täyteen ollen näin ollen viimeisenä.
Perezin vierestä lähtee Bottas, joka oli aika-ajojen toiseksi viimeinen.
Elisa Viihde Viaplay näyttää kauden vapaat harjoitukset, sprintit, aika-ajot ja osakilpailut suorina lähetyksinä. Viaplayn urheilutarjonta sisältää Formula 1 -lähetysten lisäksi myös kaikki F2 ja F3 aika-ajot, sprintti- sekä osakilpailut, näistä kaikki sprintti- ja osakilpailut selostetaan suomeksi. Eikä moottoriurheilutarjonta lopu vielä tähänkään, samalla tilauksella näkyvät myös mm. MotoGP, Nascar ja Indycar -kisat sekä paljon muuta huippu-urheilua.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi