ManU jättää tänään supertähtensä penkille – kurinpalautusta?
Kuva: Getty Images
Daily Star –lehden mukaan Manchester Unitedin manageri Louis van Gaal ei peluuta uutta supertähteään Memphis Depayta tänään avauskokoonpanossa Evertonia vastaan.
Hollannin maajoukkuepelaaja on onnistunut tekemään vasta yhden liigamaalin tällä kaudella ja lehden mukaan van Gaal ei ole myöskään tyytyväinen hänen asenteeseensa, joten mies putoaa tänään penkille Goodison Parkilla.
Vaikka liigamaaleja on vain yksi, 21-vuotias Depay on osunut Mestarien liigan neljässä ottelussa jo kolmesti. Unitedilla on ottelussa pienet paineet, sillä se ei ole voittanut Evertonia vieraissa kahdeksalla viime yrittämällä kuin kahdesti. Everton on aloittanut kauden hyvin, se on hävinnyt kahdeksasta pelaamastaan ottelusta ainoastaan yhden.
Edellisen liigakierroksen rökäletappio Arsenalille pudotti ManU:n liigassa kolmanneksi kahden pisteen päähän verivihollisestaan Manchester Citystä. City kohtaa tänään kotonaan sarjanousija Bournemouthin.
LUE MYÖS:
- Liigan pudotuspelit alkavat – miten käy HIFK:n?
- Kotimaisen jalkapallon ensimmäinen pokaali ratkaistaan
- Nuori supertähti putsasi pöydän
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa