Manchester United käänsi kelkkansa – brassitähti ei enää kiinnostakaan

Manchester Unitedin kesällä kiivaasti haluama brasilialainen keskikenttäpelaaja Felipe Anderson ei siirry Manchesteriin ainakaan tammikuun siirtoikkunan aikana.
BBC:n mukaan Lazion urheilutoimenjohtaja Igli Tare kertoo, että ManU ei ole tehnyt edes tarjousta Andersonista.
– Hylkäsimme heidän 50 miljoonan euron tarjouksensa elokuun lopussa, emmekä ole saaneet uutta tarjousta. Hylkäsimme tarjouksen siksi, että Felipen hinta tulee olemaan täysin eri luokkaa, kunhan hän puhkeaa täysin kukoistukseensa. Tilanne ei ole tästä muuttunut, Tare sanoi Sport Mediasetille.
Siirtoa alettiin uumoilla, kun Lazio penkitti Andersonin Fiorentinaa vastaan.
– Siinä oli kyse vain siitä, että hän ei ole täydessä pelikunnossa, pelaaja tietää sen itsekin. Olemme keskustelleet asiasta viime viikon aikana, Tare selvitti.
BBC:n mukaan Louis van Gaal on jo luopunut Andersonin hankkimisesta ja yrittää paikata pikemminkin laitapuolustustaan, sillä Luke Shaw ja Marcos Rojo ovat edelleen loukkaantuneena.

Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Ilves sai paikan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Aleksander Barkov voitti kaksi arvostettua palkintoa
- Oscar Piastri vankisti johtoaan MM-sarjassa
- Oscar Piastri paalulle
- Rallicross mukaan Viaplayn urheilutarjontaan
- Kasperi Kapanen sinetöi Edmontonin finaalipaikan
- Florida jyräsi finaaliin
- Suomalaislegendan poika solmi ensimmäisen veikkausliigasopimuksensa
- Ex-Valioliigapelaajan seksikuvat tulikuuman tyttöystävän kanssa vuotivat julkisuuteen
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida jyräsi finaaliin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Kuinka paljon sinä maksaisit tästä harvinaisuudesta? Jari Litmasen tyylikäs pelipaita 25 vuoden takaa myynnissä
- Kuva: Seksikäs ampumahiihtäjä poseeraa alasti
- Maailman paras pelaaja taas kohta Barcasta? – ”Niin älykäs pelaaja!”
- Suomalaistähdet veivät Floridan jo voiton päähän
- Video: Alkoholia, suomalaiskannattajia ja limusiiniajelu – Amanda Harkimo saapui Pietariin