Liverpooliin huhuttu maailmanmestari palasi kotimaahansa ja muutti vanhempiensa luokse – ”Aliarvioin kaiken”

Kesällä Dortmundista Galatasarayhin siirtynyt Kevin Grosskreutz on palannut takaisin Saksaan ja muuttanut vanhempiensa luokse, kertoo saksalaislehti Bild.
Pääosin laitahyökkääjänä taisteleva moniosaaja ei ole vielä pelannut yhtään virallista ottelua Turkissa, sillä Fifan mukaan Galatasaray toimitti viralliset siirtopaperit siirtoikkunan mentyä jo kiinni syksyllä.
Viime vuonna maailmanmestaruutta Saksan paidassa juhlinut Grosskreutz kertoi Bildille poteneensa koti-ikävää Turkissa.
– Aliarvioin kaiken. Olen nyt alkanut arvostaa monia asioita, joita pidin itsestäänselvyyksinä, avautui Grosskreutz lehdelle.
Brittimedia on huhuillut, että Grosskreutz olisi matkalla Liverpooliin tammikuun siirtoikkunassa. Poolin manageri Jürgen Klopphan valmensi Grosskreutzia Dortmundissa menestyksekkäästi joukkueen juhliessa kahdesti Bundesliigan voittoa.
Lähde: Sky Sports
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa