Liverpool-tähdelle tuhansia ääniä presidentinvaalissakin – Mo Salah on suuri sankari

Egyptin presidentinvaalien lopputulos ei yllättänyt ketään, mutta vaalipaikoilta on kuulunut melkoisen mielenkiintoista tietoa ihmisten protestista.
Abdel Fattah el-Sisi oli käytännössä ainoa ehdokas presidentiksi muiden ehdokkaiden joko luovuttua tai oltua pakotettuja luopumaan kisasta. Tiulanne purkautui monina protestiääninä ja Marcan tietojen mukaan jopa miljoona ääntä hylättiin.
Merkillepantavaa hylätyissä äänissä oli se, että moneen oli kirjoitettu nimi, joka ei kuulunut yhdellekään viralliselle ehdokkaalle.
Tässä epävirallisessa kisassa ykkössijan vei Liverpoolin ja Egyptin maajoukkueen hyökkääjätähti Mohamed Salah, joka Egyptistä tihkuneiden tietojen mukaan sai useita tuhansia ”ääniä” maansa presidentinvaaleissakin.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa
- Oscar Piastri vankisti voitolla MM-johtoaan
- McLarenit eturivistä Alankomaiden osakilpailuun
- McLarenit palasivat radoille vahvimmin
- KuPS Konferenssiliigan liigavaiheeseen
- Lisää suomalaisedustusta eurocupeihin
- Valtteri Bottaksen F1-pesti varmistui
- Liverpool puristi tärkeän voiton
- Manchester United jatkaa voitoitta